Kullanım Şartları

Aşağıda detaylarını okuyabileceğiniz bu Kullanım Şartları metni, 7Log.net sitesi (artık “7Log.net” olarak anılacaktır) ve web sitesini ziyaret eden internet kullanıcısı (artık “ziyaretçi” olarak anılacaktır) arasındaki anlaşmayı belgelemektedir.7Log.netu ziyaret etmeye devam ettiğiniz takdirde, aşağıdaki Kullanım Şartları’nı ve 7Log.net Gizlilik Politikası metnini okuduğunuzu, anladığınızı ve söz konusu metinleri bir bütün olarak kabul ettiğinizi beyan etmiş olacaksınız. Herhangi bir sorunuz olursa,  iletişim formu aracılığıyla bizimle çekinmeden iletişime geçebilirsiniz.

Kullanım Şartları’nı ya da Gizlilik Politikası’nı kabul etmeme hakkına sahipsiniz. Bu durumda 7Log.net’a gerçekleştirdiğiniz ziyaretinizi sonlandırmanızı rica ederiz. Ziyaretinize devam etmeniz halinde, bu Kullanım Şartları’nı ve Gizlilik Politikası‘nı kabul ettiğiniz varsayılacaktır.

Makalelerin Kullanım Hakları

7Log.net., WordPress içerik yönetim sistemi tabanlı bir web sitesidir. 7Log.net’daki tüm yazılar,  7Log.net editörleri tarafından yazılmış ya da ücreti ödenerek satın alınmıştır. Bu sebeple, 7Log.net’daki her bir yazının telif hakkı, yalnızca 7Log.net’a aittir. 7Log.netdaki yazılar, kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, çoğaltılamaz, başka bir platformda yayınlanamaz (sosyal medya paylaşımı yaparak ya da makale bağlantısını tanıdıklarınıza göndermek suretiyle bu web sitesindeki bir makaleyi paylaşmak serbesttir). Sitedeki tüm makaleler, Creative Commons Atıf-GayriTicari 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmışlardır ve makalelerin 7Log.net harici kişiler tarafından kullanımı, bu lisansın şartlarına tabidir.

Dış Bağlantılar

Yazılarımızda site dışına yönlenen bağlantılar ya da birlikte çalıştığımız şirketlerin reklamları bulunabilir. Söz konusu harici bağlantılara ya da reklamlara tıklamak, tamamen ziyaretçinin tasarrufunda ve sorumluluğunda olan bir eylemdir ve 7Log.net bu eylemin herhangi bir sonucu hakkında sorumlu tutulamaz.

Yazı İçerikleri

7Log.net üzerinde bulunan ve ziyaretçilere sunulan tüm makaleler yalnızca bilgilendirme amacı taşımaktadır. Makalelerde verilen bilgilerin doğruluğu ya da uygulanabilirlikleri teyit edilmemiştir. Sağlıkla ilgili olan makaleler başta olmak üzere tüm makalelerin içerikleri, yalnızca ziyaretçinin fikir edinmesi amacıyla hazırlanmıştır. Hiçbir içerik, yalnızca uzman tıp doktorunun verebileceği bir tıbbi tavsiye ya da tanı yerine geçmez. Makale içeriklerinin doğurabileceği sonuçlarla ilgili olarak 7Log.net hiçbir şartla ve hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Söz konusu sağlık olduğunda 7Log.net uzman tıp doktorlarının ziyaret edilmelerini önerir.

Telif Hakkı Bildirimi

7Log.nettelif ve kullanım haklarına saygı duyan bir platformdur. 7Log.net da kullanılan tema, eklenti, görsel ve makalelerin tamamının kullanım hakları 7Log.net’a aittir ya da söz konusu içerikler, telif hakkı gözetilmeyen, serbest dağıtılan ve/veya kişisel ya da ücretsiz kullanımı serbest olan içeriklerdir. 7Log.net i bir içeriğin telif haklarınızı ihlal ettiğini düşünüyorsanız, lütfen bunu bize iletişim formu aracılığıyla bildirin ve durumu birlikte inceleyelim.

7Log.net İçeriğinin Kullanılması

7Log.net’da yayınlanan bir metnin farklı kişiler tarafından farklı platformlarda yayınlanması, değiştirilerek kullanılması ya da içeriğin türevlerinin üretilmesi, ancak ve ancak Creative Commons Atıf-GayriTicari 4.0 Uluslararası Lisansı şartları sağlandığı ve aşağıdaki şekilde atıfta bulunulduğu takdirde mümkündür:

  1. 7Log.net’a ait içerik bir internet sitesinde kullanılacaksa, yazının içeriğinde mutlaka ilgili yazının 7Log.net’dan alıntı olduğunu belli eden link ve ifadeler kullanılmalıdır.
  2. 7Log.net’a ait içerikler basılı bir platformda kullanılacaksa (dergi, gazete, kitap gibi), ilgili yazının 7Log.net’dan alıntı olduğunu belli eden ifadeler kullanılmalıdır.

Örneğin:

  • Kaynak: 7Log.net
  • Bu yazı https://7Log.net web sitesinden alıntılanmıştır.
  • Bu yazı, https://www.7Log.net web sitesindeki bir içerikten türetilmiştir.
  • Bu yazı bir 7Log.net içeriğidir.

Yukarıda açıkça belirtilen şartların yerine getirilmesi durumunda, herhangi bir içeriğin farklı kişiler tarafından farklı platformlarda yayınlanması, değiştirilerek kullanılması ya da içeriğin türevlerinin üretilmesi için önceden 7Log.net’dan izin alınmasına gerek yoktur.

7Log.net’da yayınlanan bir yazının, yukarıdaki şartlar yerine getirilmeden farklı bir platformda aynen ya da değiştirilerek paylaşılmasının tespiti durumunda 7Log.net, söz konusu yazının ilgili web sitesinden/sayfasından kaldırılmasını talep etme hakkına sahiptir. Yazının ilgili web sitesinden/sayfasından kaldırılmaması durumunda 7Log.net, yasal yollara başvurma hakkını saklı tutar.

Ziyaretçi Yorumları

7Log.net’da yayınlanan yazılar, ziyaretçi yorumlarına açık olarak yayınlanırlar. Herhangi bir yazı ya da sayfadaki ziyaretçi yorumu, ancak ve ancak ziyaretçiyi bağlamaktadır. Ziyaretçiler tarafından yapılan herhangi bir yorum, 7Log.net’un görüşlerini yansıtmaz, 7Log.net’u hukuki ve ahlaki olarak bağlamaz ve7Log.net’un anlık ve sürekli takibinde değildir. Ziyaretçiler, yaptıkları yorumlardan ve yorum yaparken sundukları bilgilerin (ad, soyad, e-posta adresi, web sitesi adresi vb.) doğruluğundan sorumludurlar.

Ziyaretçinin yorum yapması, ad ve soyad gibi bazı kişisel verilerin sunulmasını gerektirebilir. Bu durumda ziyaretçi, 7Log.net’daki herhangi bir yazı ya da sayfaya yorum gönderdiğinde, formda belirtilen ad soyad bilgilerinin yayınlanabilir oldukları hususunda açık rıza beyan etmiş sayılır.

Herhangi bir ziyaretçi yorumunun hukuka, ahlaka ve toplum değerlerine aykırı olduğunu düşünüyorsanız, bu yorumu iletişim formu aracılığıyla bize bildirmenizi rica ederim.

Kişisel Olmayan Verilerin Toplanması

7Log.net, ziyaretçi istatistiklerini ölçmek ve sitenin kullanımını iyileştirmek adına, kişisel olmayan veriler (IP adresi, siteye giriş zamanı, sitede geçirilen süre vb.) toplayabilir. Bu konuda Gizlilik Politikası sayfasında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz. Herhangi bir yolla 7Log.net’a herhangi bir kişisel bilginizi iletmeniz tamamen sizin sorumluluğunuzda olur. Söz konusu kişisel bilgi, Gizlilik Politikası metnine tabi olacaktır.

Kişisel Verilerin 7Log.net ’a Sunulması

7Log.net’da bulunan bir yazıya ya da sayfaya yorum yaparken, ya da iletişim formu aracılığıyla benimle iletişime geçerken, adınız ve soyadınız gibi bazı kişisel verileri sunmanız istenebilir. Böyle bir durumda sunduğunuz kişisel veriler, 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında değerlendirilecek ve korunacaktır. ve kişisel veriler hakkında daha detaylı bilgiyi Gizlilik Politikası sayfasında bulabilirsiniz.

Okumakta olduğunuz Kullanım Şartları, önceden haber verilmeksizin güncellenebilir, değiştirilebilir. Herhangi bir güncelleme ya da değişiklik, yayınlandığı an itibariyle geçerlidir. Bu metinde yapılan son güncellemenin tarihini aşağıda görebilirsiniz.

Son Güncelleme: 19.10.2020

ARA